کراتین / انواع کراتین

مجموعه: انواع ویتامین ها و پروتئین, ویتامین ها و مکمل ها تعداد بازدید: 36
کراتین / انواع کراتین

کراتین / انواع کراتین

کراتین:

کراتین، پودر محبوب بین ورزشکاران که با تاثیر باور نکردنی به روی سطح انرژی و با قدرت عضله سازی فوق العاده توانسته جای خود را بین ورزشکاران باز کند. این روزها که تب باشگاه های بدنسازی در هر جوان و نوجوانی به شدت بالاست باید کمی بیشتر مراقب عوارض و خطرات داروها بود چراکه با بالا رفتن محبوبیت در رشته ای، امکان تقلب و سودجویی در همان زمینه بالا میرود.

کراتین ترکیبی از دسته ترکیبات پروتئینی است که از سه آمینواسید متیونین، آرژنین و گلیسین تشکیل می‌گردد. این ماده در بدن به‌صورت ترکیب فسفاته (کراتین فسفات) درآمده و به‌عنوان یکی از منابع ذخیره انرژی به‌ویژه در فعالت‌ها و ورزش‌های سرعتی و انفجاری به‌کار می‌رود. بیشتر ذخیره کراتین در ماهیچه‌های اسکلتی قرار دارد.در حال حاضر سالیان متمادی است که این ترکیب به‌عنوان مکمل در ورزش‌های مختلف به‌کار می‌رود و مطالعات سالیان اخیر نشانگر آن است که مصرف مکمل کراتین می‌تواند موجب افزایش میزان و محتوای کراتین موجود در عضلات گردد. البته برخی مطالعات دیگر پس از مصرف این مکمل افزایشی در توان ورزشی ورزشکاران مشاهده نکرده‌اند. لیکن اغلب مطالعات انجام شده تاکنون نشانگر آن هستند که مصرف تقریبی ۲۰ گرم از این ماده برای ۷-۵ روز موجب افزایش عملکرد سرعتی فرد به میزان ۵%-۱ شده و کار انجام شده توسط وی را در ورزش‌های سرعتی تکرار شونده (متناوب) ۱۵% افزایش می‌دهد.همچنین در صورتی که مکمل کراتین برای مدت یک یا دو ماه مصرف گردد. موجب افزایش توان سرعتی فرد (۸%-۵)، افزایش قدرت فرد (۱۵-۵ درصد) و توده بدون چربی فرد (۳%-۱) می‌شود

انواع کراتین:

کراتین آن هیدروز( بی آب)

کراتینی است با این تفاوت که مولکول آب موجود در آن به بیرون رانده شده است. در این نوع حدود ۶/۰ کراتین بیشتر ،نسبت به فرم مونوهیدرات آن هم در یک ساز مصرفی یکسان داریم. این نوع کراتین از مزیت بیشتری در مقایسه با کراتین مونوهیدرات برخوردار نیست. بنابراین جایگزین مناسبی برای کراتین مونوهیدرات می باشد.

کراتین منوهیدرات ناترکس 

کراتین درایو نوترکس با فرمولاسیون ویژه خود از خالص ترین ، بی خطر ترین و موثرترین کراتین های موجود در دنیای بدنسازی می باشد.این کراتین منوهیدرات تاثیر مستقیمی بر عضله سازی بدن می گذارد و فرد مصرف کننده با استفاده از این محصول حجم خشک با کیفیتی پیدا می کند.کراتین نوترکس به سرعت در عضله سازی و توان تمرینی ورزشکار تاثیر می گذارد و فرد مصرف کننده را به نتایج قابل ملاحظه ای می رساند.

کراتین سیترات

با توجه به آمارهای رایج مشخص شده که کراتین سیترات بعد از کراتین مونوهیدرات از محبوبیت زیادی برخوردار است. نوع سیترات تشکیل شده از یک مولکول کراتین است که به یک مولکول اسید سیتریک متصل می باشد. اسید سیتریک یک واسطه سیکلی است. جاده ای متابولیک که در عضله انرژی ایروبیک تولید می کند.
اسید سیتریک به جهت تولید انرژی بسیار مهم است. به همین خاطر کراتین سیترات انرژی عظیم تری را نسبتا به کراتین تنها مهیا می کند . اگر چه هیچ پژوهشگری این تئوری را قطعی نکرده است معذلک این مسئله به اثبات رسیده است فرم سیترات شامل کراتین کمتری در گرم ( در حدود ۴۰ درصد) نسبت به فرم مونوهیدرات می باشد. اما کراتین سیترات مزیت انحلال بهتر را در آب دارد.

کراتین منوهیدرات ناترند

کراتین مونوهیدارت نوترند ، کراتینی با عملکرد بسیار بالا و خالص ونیز قابلیت حل شدن آسان می باشد. کراتین مونو هیدارت در ساختن عضلات و همچنین ریکاوری ( بازتوانی ) عضلات پس از تمرینات سنگین بسیار موثر می باشد.
برای بهترین جواب دهی مصرف کراتین نوترند را ۴ الی ۶ هفته پیشنهاد می کنیم وبعد از آن یک دوره استراحت ۴ هفته ای را توصیه می کنیم.

کراتین فسفات

محصول کراتین فسفات خیلی زود برجسته و جنجالی شد. نوع فسفات تشکیل شده از یک مولکول فسفات محدود شده است . کاری که به طور معمول در عضله رخ می دهد و برای موثر بودن کراتین ضروری است. فسفات همچنین ممکن است به پرداخت اسید لاکتیک کمک کند. اگرچه این نوع از کراتین بسیار زود محبوب شد اما خیلی زود هم در یاد کسانی که آنرا کم تاثیر تر از مونوهیدرات دانستند به فراموشی سپرده شد.

کراتین مالات

کراتین مالات از جدیدترین مکمل های کراتینی می باشد. این نوع کراتین تشکیل شده از یک مولکول کراتین است که به اسید مالیک محدود می شود. اسیدمالیک یک واسطه ی سیکلی است. بنابراین تولید انرژی عظیم تری را نسبت به کراتین مونوهیدرات برعهده دارد. بر روی کراتین مالات تحقیقات اندکی صورت گرفته است . بنابراین کارشناسان هنوز این نوع را تائید نکرده اند.کراتین مالات هم مانند کراتین سیترات به خوبی در آب حل می شود و منجر به ناراحتی معده نمی شود.

کراتین منوهیدرات گاسپاری 

کراتین نقش بسیار مهمی در کمک به ساختن atp، که منبع انرژی عضلات حین فعالیت های شدید است، دارد. هرچه پر کردن ذخیره atp شما سریعتر انجام شود، زودتر می توانید تمرینات عضلانیتان را دوباره شروع کنید.
از آنجا که atp فقط طی تمرینات شدت بالا غیر گلیکولیتیک تخلیه می شود، کرآتین فقط برای این نوع تمرینات می تواند فایده بخش باشد. از اینرو، ورزشکاران با استقامت متوسط فایده چندانی از استفاده از این مکمل عایدشان نخواهد شد. اما برای آنها که در فعالیت های غیرهوازی مثل وزنه برداری و بدنسازی شرکت می کنند، مفید واقع میشود.

کراتین تارترات

کراتین تارترات شامل یک مولکول کراتین است که به اسید تارتاریک متصل شده استاین فرم در محصولات کراتین جامد نظیر کپسولها ، قرص ها، قرص های جوشان، قالب های شکلاتی و آدامس ها استفاده می شود. فرم تارترات باثبات ترین فرم در یک محصول جامد می باشد، اما در مقایسه با کراتین مونوهیدرات منفعت بیشتری ندارد.

کراتین منیزیم

این فرم ترکیب شده از کراتینی است که به منیزیم محدود می شود. این اتصال به کراتین کمک می کند تا در معده محافظت شود و به جذبش نیز کمک شود.
منیزیم ، برای تغییر کراتین فسفات به آدنوزین تری فسفات که به زبان ساده تر انرژی معنا می دهد مورد نیاز است را با کراتینی که با منیزیم آزاد خورده می شود را به طور جدی بررسی کرده اند. سلول های عضلانی وقتی که از کراتین منیزیم برخوردار می شوند، قدرت بیشتری را از خودشان نشان می دهند.

کراتین.گلوتامین.تارین

این فرم ترکیب شده از کراتین است که با گلوتامین پپتید و تارین تواما محدود می شود. این فرم باعث افزایش گلوتامین و کراتین در سلول های عضلانی و ابقای بهتر می شود. گلوتامین و تارین هر دو به عنوان حجم دهنده های سلولی عمل می کنند.
پس در نتیجه حجم سلولل عضلانی باید با مصرف این مکمل زیاد شود. شما ممکن است همچنین انتظار داشته باشید تا قدرت بیشتری را هم بدین نحو به دست آورید. از این بابت مطمئن باشید این نوع کراتین آزمایش های خود را در لابراتورها و باشکاه ها در رابطه با افزایش قدرت عضلانی پس داده است.

کراتین کپسول الیمپ 

الیمپ یکی از معتبرترین کمپانی های تهیه مکمل های بدنسازی از کشور انگلیس در جهان است که سبد خرید آن برای تمام کراتین هرگز چنین قوی، آنابولیک و سالم نبوده است.
مشکل: میدانید کراتین قدرت و حجم عضلانی را زیاد میکند و کاربردهای سلامتی بخش زیادی دارد. هر چند شما هرگز با انواع کراتین تاکنون موجود راضی نبوده اید.
بسیار خوب، قبلاً هرگز محصولی وجود نداشته که حاوی کراتین مگنا پاور باشد و نیز منیزیوم و چیلات کراتین داشته و توسط آزمایشگاه البیون به ثبت رسیده باشد و تحقیقات علمی نیز آن را پشتیبانی کند.
راه حل: کراتین مگناپاور را انتخاب کنید، محصولی که از تنها شریک لهستانی آزمایشگاه های آلبیون ، آزمایشگاه الیمپ عرضه می شود.
در اینجا متوجه میشوید چرا کراتین مگناپاور از هر کراتین دیگر که تاکنون مصرف کرده اید برتری دارد.یاز ها کامل است . کراتین پودری این مکمل در اندازه ۲۵۰ گرمی برای مصرف روزانه ۳ گرم است . درصد خلوص این کراتین به مقداری بالا است که مصرف از ۵ گرم را به ۳ گرم کاهش داده است

کراتینHMB

در این محصول کراتین به (HMB بتا- هیدروکسی بتا- متیل بوتیرات) متصل شده است، متابولیت لوسین که به ریکاوری عضله و رشد کمک می کند. این نوع کراتین قابلیت حل بهتری دارد و بیشتر در معده باقی می ماند و بهتر از دیگر فرم ها قابل جذب می باشد. در جریان خون کراتین و HMB از یکدیگر جدا می شوند و به طور مجزا به عضلات حمل می شوند. از آنجایی که این محصول جدید است پژوهش زیادی بر وی آن صورت نگرفته است اما شنیده ها حاکی از نتایج مثبت آن دارد.

کراتین استر

از تازه ترین محصولات کراتین باید به کراتین استر اشاره کرد که به لحاظ تئوری کراتین استراتیل هیدروکلرید ( یک الکل و یک اسید) نامیده می شود. این نوع کراتین به وسیله دانشمندان در دانشکده پزشکی بنراسکا طراحی شده است تا به افزایش سودمندی کراتین تاثیرات موثر در سلامتی را هم افزایش دهد. استر متصل شده به کراتین سبب می شود تا کراتین از غشای سلولی آسانتر عبور کند و بدین طریق باعث جذب بهتر و بارگیری سلول های ماهیچه ای در یک نرخ بالاتر به نسبت دیگر فرم های کراتینی می شود. نتایج هنوز به طور دقیق توسط پژوهشگران بررسی نشده است و البته برای تعریف و تمجید های روایتی از این محصول هم خیلی زود است.

کراتین جوشان

این فرم تقریبا قدمتی به اندازه خود کراتین دارد. اکثر محصولات کراتین جوشان، شامل کراتین سیترات یا کراتین مونوهیدرات همراه با بنی کربنات و اسید سیتریک می باشد و در آب حل می شود. یک واکنش مابین اسید سیتریک و بی کربنات سبب می شود تا کراتین از ناقلش جدا شودو بدین طریق کراتین ، یک کراتین شارژ شده خنثی باقی می ماند که می تواند به صورت کامل تری در آب حل شود. این مسئله سبب ی شود از نابودی کراتین به وسیله اسید معده جلوگیری شود و به جذب کراتین در روده ها کمک شود. تحقیقات نشان داده اند که کراتین جوشان به نسبت مونوهیدرات مدت بیشتری در محلول باقی می ماند.

کراتین منوهیدرات التیمیت

کراتین یک ترکیب طبیعی است که به طور وسیعی در بافت های مختلف به ویژه ماهیچه های اسکلتی بدن یافت می شود و حدود ۱۵۰-۱۰۰ میلی مول به ازای کیلوگرم وزن خشک این بافت را تشکیل می دهد. این ماده از ترکیبات مشتق از آمینو اسید ها بوده و توسط کبد و کلیه ها در بدن از سه آمینو اسید آرژنین، گلیسین و متیونین تولید و به گردش خون وارد می گردد. از طریق گردش خون کراتین جذب شده از رژیم غذایی و بخشی که توسط بدن ساخته می شود به بافت ها منتقل گشته و در آنجا به فرم فسفوکراتین تبدیل می گردد که جهت ذخیره ی انرژی در بافت ها(به ویژه بافت عضلانی) به کار می رود. این ترکیب به عنوان منبع انرژی سریع و بدون نیاز به اکسیژن در جهت بازسازی atp به کار گرفته می شود.

کراتین تیترات

کراتین تیترات را با کراتین تارترت اشتباه نگیرید. کراتین تیترات غیر از یک مورد تقریبا مشابه کراتین جوشان عمل می کند و ان اینکه قابلیت انحلال بهتری را به وسیله تغییر PH آب ایجاد می کند. در مورد تاثیر این وع محصول هنوز گزارشی به ما نرسیده است.

کراتین مایع

تا به حال حتما از منافع کراتین مایع شنیده اید. کراتین مایع جذب می شود و به صورت کامل حل می شود. منتهی سوالی که برای اکثر مصرف کننده ها بوجود می آید در اینجاست که چه مدتی کراتین در محلول باقی می ماند؟ در پاسخ باید گفت کراتین مایع امروزی راه طولانی را با کمک اجزایی نظیر روغن سویا، کمپلکس های معدنی کلوئیدال و ژل آلوورا آمده است. این مورد کمک میکنند کراتین را به مدت ۱ سال یا بیشتر نگه دارید.

کراتین منوهیدرات ۲۵۰ گرمی الیمپ 

کراتین ماده ای است که در بدن انسان در طی سوخت و ساز پروتئین تولید می شود. این ماده در غذاها و مکملهای به همین نام وجود دارد.
کراتین منو هیدرات جهت افزایش ذخایر کراتین و کراتین فسفات (CP) بدن مصرف می شود.
CP در بدن انسان از ترکیب کراتین و فسفات تولید شده و همراه با آدرنالین تری فسفات (ATP) در بافت عضله ذخیره می شود. در واقعCP در دسترس ترین و سریعترین منبع سوختی جایگزینATP است.
ولی نقطه ضعف آن توانایی کم بدن در ذخیره این ماده می باشد. کراتین در بدن از سوختن پروتئینها و اسیدهای آمینه ی آرژی نین، گلیسین و متیونین بدست می آید. این ماده بطور طبیعی در گوشت قرمز و ماهی یافت می شود. هر یک کیلو گرم گوشت قرمز حدود ۵ گرم کراتین دارد.

آدامس کراتینی

شما می توانید آدامسی را بجوید که حاوی کراتین است. وقتی شما آدامس را می جوید، کراتین موجود در آن رها می شود. پژوهش ها نشان داده است که میزان کراتین موجود در یک آدامس کمتر از کراتینی است که در یک محلول کراتینی وجود دارد. از آنجایی که آدامس به مدت بیشتری در دهان باقی می ماند و از آنجایی که رگ های خونی در دهان تمایل دارند تا به سطح نزدیک باشند احتمال این که کراتین بهتر و سریعتر جذب شود بسیار زیاد است.

 

کراتین ترکیبی سل تک ماسلتک 

کراتین ترکیبی از دسته ترکیبات پروتئینی است که از سه آمینواسید متیونین، آرژنین و گلیسین تشکیل می گردد. این ماده در بدن به صورت ترکیب فسفاته (کراتین فسفات) درآمده و به عنوان یکی از منابع ذخیره انرژی به ویژه در فعالیت ها و ورزش های سرعتی و انفجاری به کار می رود. بیشتر ذخیره کراتین در ماهیچه های اسکلتی قرار دارد.در حال حاضر سالیان متمادی است که این ترکیب به عنوان مکمل در ورزش های مختلف به کار می رود و مطالعات سالیان اخیر نشانگر آن است که مصرف مکمل کراتین می تواند موجب افزایش میزان و محتوای کراتین موجود در عضلات گردد

کراتین پلاتیننوم ماسلتچ 

کراتین پلاتینیوم ماسل تچ امریکا کراتینی فوق العاده خالص می باشد که با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا میکرونیزه شده است و به بالاترین درجه خلوص و بالا ترین سرعت جذب رسیده است .کراتین جدید ماسل تچ امریکا ، محصولی فوق العاده برای بالا رفتن توان عضلات ، استقامت و همچنین حجم عضلات می باشد . کراتین ۱۰۰ % خالص پلاتینیوم ماسل تچ منبعی مناسب برای رساندن فسفات لازم به عضلات بدن ورزشکار برای تمرینات سخت و طاقت فرسا می باشد . مصرف کراتین پلاتینیوم ماسل تچ دستاورد های بالایی در به دست آوردن حجم خشک عضلانی دارد .
در یک مطاله و تحقیق دقیق علمی بر روی ورزشکارانی که از این کراتین منوهیدرات میکرونایز ماسل تچ استفاده کردند صورت گرفت نتیجه به دست آمده نشان داد که توان و زور عضلانی این افراد حداقل ۱۸ % افزایش یافته است که این در مقایسه با سایر کراتین جوابی بی نظیر می باشد

کراتین منوهیدرات تویین لب 

کراتین جدید توینلب کراتین فوق العاده ای است در حفظ و ساخت عضلات بدون چربی بسیار موثر می باشد. همچنین درجه خلوص این کراتین به علت انجام عمل تصویه در هنگام تولید آن بسیار بالا می باشد و در حدود ۹۸ % می باشد .این کراتین در ساختن عضلات خشک و بدون چربی با چگالی و کیفیت بالا بسیار موثر می باشند.
طریقه مصرف کراتین منوهیدرات توینلب :
۱ قاشق چای خوری از این کراتین با ۱۰۰ میلی لیتر آب خنک مخلوط کرده و در برنامه غذایی و ورزشی خود قرار می دهید .

کراتین / انواع کراتین

کراتین / انواع کراتین

کراتین / انواع کراتین

 

کراتین چیست / عوارض مصرف کراتین / طریقه مصرف کراتین

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “کراتین / انواع کراتین”قالب تفریحی