مصرف شیشه در بارداری /عوارض شیشه در بارداری

مجموعه: اعتیاد تعداد بازدید: 31
مصرف شیشه در بارداری /عوارض شیشه در بارداری

مصرف شیشه در بارداری /عوارض شیشه در بارداری

 

مصرف شیشه در بارداری 

مصرف شیشه در مادران باردار در اکثر مواقع منجر به سقط جنین خواهد شد، ولی در غیر این صورت نوزادانی که به دنیا می آیند، با حالت عصبی غیر نرمال خواهند بود. دو مکانیزم احتمالی وجود دارد که بارداری با مصرف شیشه را بارداری پیچیده ای میکند و اثرات آن بر روی نوزاد به دنیا آمده مختلف است. ابتدا در عروقی است که نوزاد توسط آنها تقذیه میشود، و در مادران بارداری که شیشه مصرف می کنند این عروق به شدت کاهش یافته و تغذیه نوزاد به صورت کامل انجام نمیگیرد، کاهش این عروق اختلاف در نارسایی کودک را منجر میشود که با کاهش هرچه بیشتر عروق غذا رسان، نارسایی نوزاد هم بیشتر خواهد شد. این کاهش جریان خون در نوزاد باعث تغییر شکل قابل توجهی در اندام جنین خواهد شد. دلیل دوم اثر سمی مستقیم بر مغز جنین در حال رشد است که باعث میشود نوزاد در ماههای اول زندگی تمایل به خواب تمام وقت دارد. نوزاد میتواند بسیار کوچکتر از حد طبیعی و متوسط از رحم مادر خارج شود و ناهنجاری های قلبی، نارسایی مغزی وحتی مرگ جنین از دیگر خطراتی است که نوزاد میتواند در معرض آن قرار بگیرد، پس از خارج شدن و قدم نهادن در دنیای بیرون هم نوزاد به سختی میتواند مهارت های لازم برای زنده ماندن خارج از رحم را داشته باشد،مطالعات نشان می دهد که نوزاد متولد شده با نمره آپگار بسیار پایین است و مشکلات مکیدن و بلع دارد که مانع از تغذیه درست نوزاد شیر خواره میشود، علاوه بر این نوزادان در معرض آمفتامین ممکن است تا ۲۳ ساعت در روز خواب باشند که به احتمال زیاد میتواند علائم سندرم محرومیت از آمفتامین باشد که در مصرف کنندگان این ماده هم که در صورت عدم مصرف خماری را با خواب های طولانی میگذرانند اینگونه است. احساس گز گز و بیزاری از لمس شدن پاها و دستان را خواهد داشت و در صورت لمس کردن این اعضا به شدت آزار و اذیت میشود. خطر دیگر در مورد مادران است که مادران در حین زایمان یا مدت کوتاهی پس از آن ممکن است دچار سکته مغزی شوند.

تا کنون به این نتیجه رسیده بودم که نوزادانی که مادرشان کوکایین مصرف میکنند در بدترین شرایط ممکن قرار دارند ولی اکنون میگویم که وضعیت آنها از کدکانی که مادرشان آمفتامین مصرف میکنند بهتر است.

اعتیاد والدین به‌خصوص مادر موجب مسمومیت شده ودر نتیجه باعث نقص عقلی، ضعف عمومی، ناهنجاری‌های حسی و حرکتی می‌شود. اگر وابستگی فرد به مواد مخدر مصرفی خیلی شدید باشد و نتواند به‌راحتی ماده مخدر را ترک کند، از متادون به‌عنوان جایگزین استفاده می‌شود؛ اما توصیه اکید این است که قبل از بارداری، مصرف هر نوع مخدری ترک شود.

متأسفانه مشاهده می‌شود که مصرف شیشه در پوشش برخی اقلام با هدف لاغری و تناسب‌اندام رواج پیدا کرده و زنانی که همیشه به‌دنبال راه‌های خیلی سریع برای کاهش وزنشان هستند، متأسفانه با توصیه‌های غیرعلمی و بی‌اطلاع از عوارض بسیار‌شدید این ماده، اقدام به مصرف آن می‌کنند چرا که کاهش وزن و بی‌اشتهایی خیلی شدید از عوارض مهم مصرف مخدر شیشه است.

با مصرف این ماده، ارگان‌های مختلف بدن دچار لاغری در کوتاه‌مدت می‌شوند و برخلاف تصور غلطی که رایج شده، مبنی بر اینکه شیشه وابستگی به‌دنبال ندارد، باید اذعان کرد که با هر میزان مصرف، فرد وابسته شدید می‌شود و عوارض زیان‌باری در انتظارش است. سقط و وزن‌نگرفتن جنین و تغذیه نامناسب مادر باردار به‌دلیل بی‌اشتهایی و بروز ناهنجاری‌های مادرزادی و…از عوارض جدی مصرف شیشه است.

هشت تا ١٢هفته اول بارداری که تمام ارگان‌های جنین در حال تشکیل است، سلامتی مادر و آنچه می‌خورد یا تحت تاثیر آن قرار دارد، اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت. مادر تحت‌تأثیر هر ماده‌ای که قرار گیرد، اگر غیرسالم باشد، به طور جدی بر ارگان‌‌های جنین تأثیر منفی می‌گذارد.

مصرف شیشه در بارداری /عوارض شیشه در بارداری

مصرف شیشه در بارداری /عوارض شیشه در بارداری

مصرف شیشه در بارداری /عوارض شیشه در بارداری

 

مواد مخدر/همه چیز درباره مواد مخدر شیشه/عوارض خطرناک مصرف شیشه

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مصرف شیشه در بارداری /عوارض شیشه در بارداری”قالب تفریحی