جراحی بینی / مراقبت های قبل و بعد از جراحی / چه کسانی باید جراحی را انجام دهند؟

مجموعه: جراحی تعداد بازدید: 16
جراحی بینی / مراقبت های قبل و بعد از جراحی / چه کسانی باید جراحی را انجام دهند؟

جراحی بینی / مراقبت های قبل و بعد از جراحی / چه کسانی باید جراحی را انجام دهند؟

جراحی بینی / مراقبت های قبل و بعد از جراحی / چه کسانی باید جراحی را انجام دهند؟

جراحی بینی / مراقبت های قبل و بعد از جراحی / چه کسانی باید جراحی را انجام دهند؟

جراحی بینی

جراحی بینی یک نوع عمل جراحی برای تغییر شکل بینی می باشد که می توان از آن برای

بزرگ کردن بینی
کوچک کردن بینی
برداشتن قوز بینی
عمل بینی گوشتی
جراحی انحراف بینی
عمل بینی استخوانی
پلیپ بینی
کوچک کردن سوراخ های بینی
تغییر زاویه بینی نسبت به لب بالا
و اصلاح عیوب دیگر بینی بهره جست.

برنامه ریزی برای عمل جراحی

جرحان معمولا بیماران را تشویق می کنند تا برای مراقبت از خود فعال باشند تا بتوانند به کمک هم یک برنامه درمانی را تنظیم کنند .در میان مسایل دیگر در مورد موارد زیر نیز بحت خواهد شد :

از بین دو تکنیک جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته کدام یک بهتر است .
کدام یک از این دو روش برای نیاز های بیمار مناسب تر است .
کدام یک از انواع بیهوشی توصیه می شود.
چطور برای عمل بینی آماده شویم

چرا عمل بینی انجام می دهیم؟

جراحی بینی می تواند سایز ، شکل و زاویه بینی شما را تغییر دهد و باعث شود بینی شما تناسب بهتری با بقیه اجزای صورتتان پیدا کند .

جراحی بینی می تواند مشکلات ساختاری بینی را که باعث گرفتگی مزمن یا مشکلات تنفسی می شود را اصلاح کند .

مزایای زیبایی

معمول ترین دلیل برای افرادی که تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرند بهبود دادن ظاهر بینی شان است .خیلی از افراد احساس می کنند سایز و شکل بینی شان با بقیه ی اجزای صورتشان هماهنگی ندارد و به همین دلیل برای بهبود هارمونی صورتشان جراحی بینی را انتخاب می کنند .در طول جراحی بینی تغییراتی بر روی پل بینی،نوک بینی و سوراخ های بینی می توان ایجاد کرد.انتخاب یک جراح واجد شرایط برای انجام عمل جراحی بینی این اطمینان را خواهد داد که بیماران سودمندترین نتایج را از جراحی بینی خواهند گرفت.

از جمله مزایای زیبایی برای عمل بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تقارن صورت – کوچکترین عدم تقارن در بینی افراد می تواند تاثیر عمده ای در ظاهرشان ایجاد کند . جراحی بینی می تواند ظاهر متعادل تری ایجاد کند.

بهبود شکل – تغییر در پل بینی یا نوک بینی می تواند توجه را به مناطق دیگر صورت جلب کند.

حجم متناسب – کاهش دادن پهنای بینی حتی یک مقدار کم ، می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی تناسب بینی با بقیه اجزای صورت داشته باشد.

از بین بردن قوز یا اعوجاج بینی – جراحی بینی می تواند عیوب پل بینی را اصلاح کند چه این عیوب مادر زادی بوده و چه در اثر یک آسیب به وجود آمده باشد.

چه کسانی گزینه جراحی بینی هستند؟

هر کسی که نگران ظاهر بینی خود است می تواند از جراحی بینی استفاده کند. بیمارانی که به دنبال تفاوت قابل توجه در ظاهر کلی بینی خود هستند یا کسانی که اندکی تغییر می خواهند. در اینجا برخی از دلایلی را برمی شماریم که باعث انتخاب جراحی بینی می شوند و اینکه این جراحی چه کمکی به شما می کند:

بینی شما نسبت به صورتتان بزرگتر است: ابعاد کلی بینی را می توان تغییر داد تا کوچکتر به نظر برسد.
قوز روی برآمدگی بینی: قوز بینی صاف می شود.
نوک چاق، گرد یا نامشخص بینی: نوک بینی نازک تر ، باریک تر و مشخص تر می شود.
بینی پهن: استخوان های بینی باریک می شوند و سوراخ های بینی کوچکتر می شود.
بینی بیش از اندازه برجسته است: بینی کوچک می شود تا متناسب صورت شود.
نوک بینی به سمت پایین است: نوک بینی بالا آورده و صاف می شود.
بینی شکسته و کج (ناشی از تصادف): بینی صاف می شود.
کج بودن سپتوم بینی(دیواره بینی): سپتوم صاف می شود و تنفس بهتر می شود.

مسائلی که باید قبل از جراحی زیبایی بینی مد نظر باشد

مهم است تمام اطلاعات مربوط به رینوپلاستی قبلی، جراحی بینی یا آسیب دیدگی بینی را اطلاع دهید. وجود این عوامل باعث می شود رینوپلاستی با چالش های بیشتری روبرو شود. امید این است که تغییر مورد نظر شما ایجاد شود. تلاش کنید یک یا دو مورد را که می خواهید در مورد بینی خود تغییر کند، لیست کنید. در اینجا، دکتر نداف می تواند در مورد یافته ها با شما صحبت کند و تغیرات لازم در حین عمل رینوپلاستی را با شما در میان بگذارد. دکتر نداف عکس های کامپیوتری که نشاندهنده بینی شما پس از عمل بینی می باشد، برای شما فراهم می کند. مهم است به این مساله توجه کنید که عکسبرداری کامپیوتری نشاندهنده تقریبی ان چیزی می باشد که با جراحی ایجاد می شود و نباید به عنوان تضمین یا گارانتی نتایج پس از عمل در نظر گرفته شود. باآنالیز آناتومی صورت شما، دکتر نداف در صورتی که فکر کند پروتز چانه برای صورت شما مناسب است، ان را به شما توصیه می کند.

عمل زیبایی بینی علاوه بر آن که برای تغییر شکل گونه‌های مختلف بینی انجام می‌شود، گاهی اوقات با هدف رفع عوارض فیزیولوژیک یا زیبایی نیز انجام می‌شود. به این منظور انواع مختلف جراحی بینی ابداع شده است تا پاسخگوی نیازهای عملکردی و زیبایی بیمار باشد. رینوپلاستی به دو روش باز و بسته انجام می‌شود. جراحی باز بینی معمولاً برای اصلاح موارد پیچیده انجام می‌شود. برش کوچکی در بالای پره وسط بینی (کلوملا) ایجاد می‌شود تا جراح به استخوان‌ها و غضروف بینی دسترسی پیدا کند. اما در عمل بسته زیبایی بینی جراحی از داخل بینی، از راه سوراخ‌های بینی انجام می‌شود.

عمل کوچک کردن بینی

عمل کوچک کردن بینی پرکاربردترین نوع جراحی زیبایی بینی است که تناسب بین بینی و بقیه اجزاء چهره را بهبود می‌دهد. با انجام این عمل مشکلاتی مانند افتادگی نوک بینی، قوز روی بینی و بزرگ بودن سوراخ بینی رفع می‌شود. جراح مقدار بسیار کمی از استخوان یا غضروف بینی را برمی‌دارد تا به شکل دلخواه برسد. اگر هدف کوچک کردن سوراخ بینی باشد، غضروف بالی بینی باید کوچک شود. برای انجام این کار جراح برش سه گوشی را ایجاد می‌کند و بافت‌های کوچکی را از محل اتصال سوراخ بینی به گونه برمی‌دارد. جراح در پایان برش را بخیه می‌زند تا یک بینی خوش فرم و متناسب به دست آید.

عمل بزرگ کردن بینی

در مواردی مانند اصلاح فرورفتگی بینی و پیشانی باید از پیوند بافت یا استخوان برای تقویت پل بینی استفاده شود. جراح معمولاً غضروف لازم را از بخش‌های دیگری از بینی مانند تیغه وسط بینی می‌گیرد. اما اگر در تیغه وسط بینی بیمار بافت کافی وجود نداشته باشد، می‌توان غضروف را از استخوان دنده و دیگر بخش‌های بدن گرفت. مواد سنتزی و بافت‌های بیولوژیک دیگر نیز به عنوان پیوند به کار برده می‌شود.

دوران بهبود

دوران بهبود پس از جراحی زیبایی بینی را می‌توان دشوارترین بخش عمل بینی نامید، چرا که بیمار باید صبور باشد و در کمال آرامش استراحت کند. بیمار باید توصیه‌های مربوط به مراقبت های بعد از عمل بینی را به دقت رعایت کند و فعالیت خود را به حداقل برساند. بیمار باید تا چند ساعت پس از عمل فقط مایعات بنوشد تا داروی بی‌حسی از بدن خارج شود و اثر آن کاملاً از بین برود.

از بیمار خواسته می‌شود که برای کاهش ورم و کبودی بینی، سر را تمام مدت بالا نگه دارد؛ برای مثال هنگامی که دراز می‌کشد، دو بالش بزرگ را زیر سر بگذارد تا فشار روی گردن کاهش یابد. جراح دارو تجویز می‌کند و دستورات لازم را به بیمار می‌دهد تا بتواند درد و ناراحتی خود را تا زمان ویزیت بعدی کنترل کند.

نتیجه گیری

به خاطر داشته باشید زمانی که برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی برنامه ریزی می کنید، ارزان تر بودن یا گران تر بودن قیمت به معنی بهتر بودن نیست! در این رابطه باید به مسائل با اهمیت تر همچون سلامتی، ایمنی، و کیفیت نتایج حاصل از عمل بینی توجه خاص داشت. شما ممکن است تصمیم بگیرید از خدمات ارزان تر یا ارائه شده توسط جراحان کم تجربه تر استفاده کنید، اما انجام این کار می تواند تاثیرات منفی بر نتایج حاصل از عمل داشته باشد و حتی در برخی موارد نتایج نامطلوب در نهایت به همراه داشته باشد. علاوه بر این استفاده از این خدمات می تواند با هزینه های اضافی بعدی برای اصلاح مشکلات احتمالی ایجاد شده پس از عمل همراه باشد.

هر چند قیمت و هزینه جراحی زیبایی بینی می تواند گران به نظر برسد، اما نتایج به دست آمده پس از عمل در صورت موفقیت آمیز بودن می تواند توجیه کننده هزینه پرداخت شده باشد. عمل جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) می تواند ظاهر بینی شما را بهبود بخشد و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. به این ترتیب شما می توانید به نحوی زندگی کنید که در حالت عادی بدون ایجاد تغییرات مورد نیاز، امکان آن برای شما هرگز وجود نخواهد داشت.

جراحی بینی / مراقبت های قبل و بعد از جراحی / چه کسانی باید جراحی را انجام دهند؟

 

انواع جراحی سرطان پستان / تغذیه ی بعد از جراحی / مراقبت های بعد از جراحی 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “جراحی بینی / مراقبت های قبل و بعد از جراحی / چه کسانی باید جراحی را انجام دهند؟”قالب تفریحی