بوی بد واژن / علل بوی بد واژن / پیشگیری و درمان بوی بد واژن

مجموعه: سلامت زنان و مردان تعداد بازدید: 23
بوی بد واژن / علل بوی بد واژن / پیشگیری و درمان بوی بد واژن

بوی بد واژن / علل بوی بد واژن / پیشگیری و درمان بوی بد واژن

بوی بد واژن

گاهی اوقات برای برخی از زنان این اتفاق رخ می دهد که ترشحات آنها بد بو می شود. در مرحله ی اول این موضوع باعث نارضایتی طرفین می شود. اما نباید به صورت سطحی به آن نگاه کرد ، بوی بد این ترشحات نشانه ی یکی از شایع ترین بیماری ها یعنی بیماری های قارچی است. بوی بد نشان دهنده ی قارچی شدن محیط داخل واژن است.

عوامل فراوانی می‌توانند سبب رشد قارچ‌ها در واژه شوند که به عنوان مثال به موارد زیر اشاره کرد:

۱- پوشیدن لباس‌های زیر تنگ یا پلاستیکی که از عبور هوا جلوگیری ‌کند .

.

۲- استفاده از ژل یا صابون واژینال که سبب به هم ریختن ph محیط شود.

.

۳- مشکلات هورمونی در دوران قاعدگی، بارداری یا یائسگی.

.

۴- برخی بیماری‌ها نظیر دیابت یا مصرف برخی داروها مثل آنتی‌بیوتیک‌ها.بهترین کار برای پیشگیری از قارچی شدن واژن تعویض مرتب لباس‌های زیر و نوار بهداشتی در دوران سیکل ماهانه است.

علت بوی بد واژن خانم ها

بوی بد دستگاه تناسلی علتش عفونت است:

سه عفونت متداول این اندام عبارتند از:برفک (candida)، تریکوموناس واژینالیس (trichomonas vaginalis) و واژینوز باکتریایی (bacterial vaginosis).

همه این عفونت ها را می توان با داروهای آنتی بیوتیک و ضد قارچ درمان کرد اما اکثر خانم هایی که چنین مشکلاتی داشته اند می دانند که قابل برگشت است.

بااینکه این عفونت ها می تواند از طریق رابطه جنسی منتقل شود، اما همه آنها خودبه خود بروز می کنند؛ یعنی ممکن است فرد رابطه جنسی هم نداشته باشد و دچار آن شود.

اگر مسایل بهداشتی کاملا رعایت میشود و امکان نفوذ عفونت از خارج بدن وجود نداشته باشد این عفونتها و عوارض ناشی از آنها ، خود ، جزیی از عوارض مشکلی بزرگتر هستند . به عبارتی این عفونتها ازمنشائی داخل بدن در ناحیه تناسلی ایجاد میشود

علت عفونت دستگاه تناسلی زنان و بوی بد واژن
علت اول :وقتی مقدار مواد زائد در بدن افزایش یابد مسلما دفع این مواد هم بیشتر صورت می گیرد با توجه به اینکه مقدار زیادی از این مواد از طریق ادرار دفع می شود و ناحیه تناسلی بیشتر در معرض این مواد زائد قرار میگیرد به مرور زمان و با عبور پی در پی مواد زائد از ناحیه تناسلی شرایط ایجاد عفونت محیا می شود

علت دوم :در بسیاری افراد مقداری از مواد زائد بدن به شکل جوش های عفونی روی پوست ظاهر می شود حالا همین جوشها ممکنه در ناحیه تناسلی هم بروز کنه و عفونت در آن ناحیه ایجاد شود . حتی ممکن است این جوشها به شکلی دیگر در داخل آلت تناسلی ایجاد شود که بازهم به شکل شدیدتر موجب عفونت خواهد بود.

علت سوم :بروز یکی از بیماریهای پوستی یا مقاربتی درمحل مجرای تناسلی میتواند یکی از عوامل عفونت باشد

با توجه به علت اصلی این بیماریها که وجود مواد زائد درخون و کبد عنوان شد پس باید دارویی در نظر گرفت که بتواند عمل پاکسازی کبد و خون را به خوبی انجام دهد بنابراین اشاره میکینم به مقطر پاکسازی کبد پاپریکا که عمل پاکسازی را با موفقیت کامل انجام می دهد

درمان

چگونگی درمان بستگی به دلیل ایجاد مشکل دارد. به عنوان مثال، عفونت‌های قارچی معمولاً با داروهای ضد قارچ به شکل کرم یا ژل که در داخل واژن قرار داده می‌شوند، تحت درمان قرار می‌گیرند. واژینوز باکتریال با قرص‌ها یا کرم‌های آنتی بیوتیک درمان می‌شود. تریکوموناسیس معمولاً با داروی مترونیدازول یا تینیدازول درمان می‌شود.

در ادامه چند نکته برای پیشگیری از عفونت‌های واژن که می‌توانند منجر به ترشحات غیر طبیعی شوند، ارائه شده است:

واژن را با شستن منظم آن با صابون ملایم و آب گرم تمیز نگه دارید.
هرگز از صابون‌ها و محصولات زنانه معطر استفاده نکنید. همچنین از اسپری‌های زنانه و حباب حمام اجتناب کنید.
پس از رفتن به حمام، برای جلوگیری از وارد شدن باکتری به واژن و ایجاد عفونت شستن خود را از جلو به عقب خشک کنید.
لباس زیر صد درصد پنبه‌ای بپوشید و از پوشیدن لباس‌های خیلی تنگ تنگ پرهیز کنید.

مراقبت و پیشگیری

برای پیشگیری از عفونت باید بهداشت مناسب را رعایت کنید و لباس زیر پنبه‌ای گشاد بپوشید. از دوش واژینال استفاده نکنید زیرا با از بین بردن باکتری‌های مفید می‌توانند موجب بدتر شدن ترشح شوند. همچنین برای جلوگیری از بیماری‌های مقاربتی باید رابطه جنسی سالم و محافظت شده داشته باشید. برای کاهش احتمال ابتلا به عفونت‌های قارچی در هنگام مصرف آنتی بیوتیک، از ماستی که حاوی محیط کشت زنده و فعال است استفاده کنید. اگر می‌دانید که مبتلا به عفونت قارچی هستید، می‌توانید آن را با کرم یا شیاف‌های بدون نسخه ضد عفونت قارچی درمان کنید.

بوی بد واژن / علل بوی بد واژن / پیشگیری و درمان بوی بد واژن

بوی بد واژن / علل بوی بد واژن / پیشگیری و درمان بوی بد واژن

بوی بد واژن / علل بوی بد واژن / پیشگیری و درمان بوی بد واژن

سرطان سینه در مردان / علت سرطان سینه در مردان / کدام مردان بیشتر در معرض سرطان قرار میگیرند / تشخیص و درمان سرطان سینه در مردان

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بوی بد واژن / علل بوی بد واژن / پیشگیری و درمان بوی بد واژن”قالب تفریحی