آنفولانزای معده /علت تا درمان

مجموعه: اطلاعات پزشکی, درمان بیماری ها, معرفی بیماری ها تعداد بازدید: 45
آنفولانزای معده /علت تا درمان

آنفولانزای معده /علت تا درمان

وقتی وارد فصل آنفولانزا می‌شویم و هوای بیرون هم کمی سردتر می‌شود، بسیاری از مردم نگران بروز علائم آنفولانزای معده هستند. جالب است بدانید که عامل این آنفولانزا، اصلا ویروس آنفولانزا نیست. این بیماری که به نام آنفولانزای معده یا همان التهاب معده و روده باریک شناخته می‌شود، در واقع به خاطر ویروس‌های مختلفی رخ می‌دهد و منجر به اسهال و استفراغ می‌شود. به دلیل اسهال و استفراغ، باید سعی کنید در طول این عفونت، مایعات زیادی بنوشید.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ‌توصیه می‌کنند خانواده‌‌هایی که بچه‌های کوچک یا نوجوان در خانه دارند، همیشه محلول‌های هیدراته خوراکی در خانه داشته باشند و وقتی بچه دچار اسهال می‌شود، در وهله اول از آن استفاده کنند.

گاستروآنتریت(به انگلیسی: Gastroenteritis) یا بیماری التهاب معده‌ای روده‌ای بیماری است دارای مشخصه‌های التهاب (“-itis”) در دستگاه معدی روده‌ای که در برگیرندهٔ معده (“gastro”-) و رودهٔ کوچک (“entero”-) می‌باشد، و منجر به ترکیبی از اسهال، استفراغ، و درد شکمی و گرفتگی عضلات می‌شود.گاستروآنتریت را هم‌چنین «گاسترو»، «میکروب معده»، و «ویروس معده» هم نامیده‌اند. اگرچه این بیماری ربطی به آنفلوآنزا ندارد، اما گاهی آن را «آنفلوآنزای معده» و «آنفلوآنزای گاستریک» هم نامیده‌اند.

 آنفولانزای معده /علت تا درمان

آنفولانزای معده /علت تا درمان

علائم شایع آنفولانزای معده عبارتند از:
-اسهال آبکی
-استفراغ
-سردرد
-تب
-دردهای شدید شکمی

 

 

درمان‌های خانگی

شاید برای درمان این آنفولانزا، آنتی‌بیوتیک چندان جواب ندهد، چرا که نوع عفونت شما ویروسی است. می‌توانید به داروخانه بروید و برای رفع علائم آن دارو بگیرید اما واقعا چه دارویی می‌خواهید بگیرید در حالی‌که خوردن هر چیزی در شما حالت تهوع ایجاد می‌کند؟ در اینجا به برخی از درمان‌های خانگی برای آنفولانزای معده اشاره می‌کنیم که شاید باعث درمان کامل شما نشود، اما می‌تواند احساس ناخوشایند ناشی از این بیماری را کم کند.

۱.استراحت
شاید به نظرتان خیلی ساده به نظر برسد اما یکی از طبیعی‌ترین روش‌ها برای تسکین آنفولانزای معده و یا هر نوع بیماری دیگری این است که به بدنتان استراحت بدهید و تا آنجا که ممکن است بخوابید.

 

۲.دست از خوردن بردارید
اگر احساس بد و ناخوشایندی دارید یا آنکه استفراغ می‌‌کنید، به معده‌تان کمی استراحت بدهید. برای چند ساعت چیزی نخورید تا معده‌ کمی استراحت کند و فشاری به آن وارد نشود.

 آنفولانزای معده /علت تا درمان

آنفولانزای معده /علت تا درمان

۳.گرما
یک کیسه آب داغ و یا کیسه‌های مخصوصی که می‌توان آنها را داخل مایکرویو گرم کرد بردارید و آن را روی معده‌تان بگذارید تا باعث کاهش دردها و گرفتگی‌های معده شود. در شرایطی که نمی‌توانید چیزی بخورید و معده‌تان تحمل غذا را ندارد، سعی کنید یک یا دو تکه یخ بخورید.

 

۴.تکه‌های یخ
یکی از عوارض جانبی خطرناک آنفولانزای معده، کم‌آبی است. اما وقتی احساس ناخوشایند و مشمئزکننده‌ای دارید، معده‌تان نمی‌تواند چیزی را درون خود نگه دارد –حتی چند جرعه آب. یکی از بهترین چیزهایی که برایتان در این شرایط مفید خواهد بود، خورد یک تا دو تکه یخ است. برای هیدراته کردن بدن، یک تا دو تکه یخ را بمکید.

 

۵.مایعات
وقتی دچار اسهال یا استفراغ می‌شوید، باید سعی کنید نوشیدنی زیاد بنوشید. بهتر است بزرگسالان در این مواقع، هر یک ساعت یک نوشیدنی استفاده کنند. نوشیدن آب به تنهایی کافی نیست، و بهتر است نوشیدنی های ورزشی یا سوپ‌های آبکی بخورید. از خوردن نوشیدنی‌های کافئین‌‌دار، شکری یا گازدار خودداری کنید چرا که منجر به بدتر شدن اسهال می‌شود.

 

۶.آب برنج
آب برنج (آبی که بعد از پختن برنجِ قهوه‌ای به جا می‌ماند) سرشار از الکترولیت است. بعد از آبکش کردن برنج، آب آن را بگیرید و بگذارید سرد شود،‌ سپس بنوشید. تحقیقات نشان می‌دهد آب برنج باعث تسکین اسهال در بچه‌ها می‌شود و تأثیرش بیشتر از محلول الکترولیت است. زمانی که اوضاع معده‌تان چندان مناسب نیست، موز و ماست هم گزینه‌های خوبی هستند.

آنفولانزای معده /علت تا درمان

آرتروز چیست / علت آرتروز / علل موثر در پیشرفت آرتروز / علائم آرتروز / تشخیص آرتروز

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آنفولانزای معده /علت تا درمان”قالب تفریحی